Протидія булінгу в закладі дошкльної освіти

План заходів щодо запобіганню та протидію цькуванню

1. Бесіди із здобувачами освіти щодо набуття умінь та навичок ненасильницької поведінки. (Практичний психолог. Постійно)
2. Консультації для сімей здобувачів освіти при вступі дітей до ЗДО щодо Закону України «Про охорону дитинства» (розділ 2. Права та свободи дитини ст.8,10). (Директор, практичний психолог. За планом)
3. Тематичний брифінг з переглядом та обговоренням відео сюжетів для педагогів щодо ненасильницьких методів поведінки та виховання, вирішення конфліктів, управління власними емоціями та подолання стресу. (Практичний психолог. Упродовж року)
4. Інформаційно-просвітницькі заходи з педагогами з питань запобігання і протидії булінгу у координації із службами у справах дітей, підрозділами органів Національної поліції України, громадськими організаціями тощо. (Директор,практичний психолог. Упродовж року)
5. Тематичні бесіди, заняття з дітьми:«Змінюй в собі негативне став-лення до інших», «Допоможи собі, рятуючи інших», «Як довіряти і бути вдячним іншим» та ін.. (Вихователі. Упродовж року)
6. Розміщення нормативно-правових документів, телефонів довіри на інформаційних стендах та веб-сайті ЗДО для ознайомлення батьківської громадськості. (Директор,практичний психолог. За запитом)
7. Невідкладне інформування, у разі виявлення випадку булінгу, відповідних органів, визначених Законом України від 18.12.2018 No 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». (Директор. У разі виявлення випадку)
8. Надання психолого-педагогічних послуг учасникам освітнього процесу, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу. (Директор, практичний психолог. За запитом)
9. Створення комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в ЗДО №61 (далі –Комісія) (Директор. До 01.03.19р.)
10. Розслідування встановлених фактів булінгу (цькування) відповідно до чинного законодавства та межах повноважень. (Комісія. У разі виявлення випадку)