Історія закладу

Історія Херсонського дитячого садка №61

Наш дитячий садок знаходиться в районі Забалки по вул.Купецькій,94 навпроти Свято-Миколаївського морського собору.

Це один із перших садочків міста Херсона. Дата заснування - приблизно 1919 р. (архіви не збереглися).

З 1944 року садок функціонував як дитячий садок №5 міського відділу освіти. Керівником дитячого садка була Медведєва Надія Ільінічна. Умови існування були дуже важкими. Воду для потреб дитячого садка носили з Дніпра, продукти підвозили кіньми, їжу готували на плиті, яка опалювалась вугіллям, опалення було пічне. Функціонувала одна різновікова група.

Перший випуск був у 1945році. Одним з випускників був Іщенко Юрій Яковлевич – професор Національної музичної академії ім..П.І.Чайковського, композитор, заслужений діяч мистецтв, лауреат премії ім..М.Лисенка та кандидат мистецтвознавства.

У 1952 році було проведено водопровід.

15.06.1966 року дитячий садок передали у власність Херсонському заводу напівпровідникових приладів та перейменували в дитячий садок «Мир».

Функціонувало 3 групи. Кількість дітей у садку – 92. Діти спали на саморобних розкладушках. Педагогічний колектив складався з 8 чоловік: завідувач, 6 педагогів, музкерівник.

У 1966 році однією із випускниць була Павлюк (Афанасьєва) Ірина Юріївна – зам.начальника обласного пенсійного фонду Головного управління Херсонської області.

У 1967році – випускник садка - Тоточенко Олександр Васильович – судовий лікар.

З 1968 року дитячий садок очолила Немировська Єлизавета Миколаївна. У цей час було проведено газопровід, побудовано газову котельню, добудовано приміщення у 30м2 , 4 павільйони, придбано електроплита і 2 холодильника. Відвідувало дитячий садок 120 дітей.

Випускник 1979року – Павлов Олександр Олександрович – підполковник служби безпеки України.

У 1980 році керівником дитячого садка стала Черних Ніна Олександрівна.

Випускником 1984 року був Платонов Ігор Анатолійович – художник, член спілки художників України; у 1986 році – Тропіна Ольга Володимирівна – праправнучка Ольги та Афанасія Тропіних.

У 1988 році призначена на посаду завідувача Плюсніна Лідія Григорівна.

14.01.1994 року дитячий садок було передано у комунальну власність Херсонської міської ради. З метою створення комфортних умов приміщення дитячого садка частково було переобладнано. Кожна група стала мати свою спальну кімнату, з’явилася музична зала.

У 1995р. було придбано двоповерхові ліжка.

У 2018р. на посаду директора дитячого садка призначена Пригарова Оксана Вікторівна.

На даний момент функціонує 3 групи: ІІ молодша, середня, старша. Відвідує дитячий садок – 66 дітей. У дитячому садку сучасні меблі, по групах створено належне розвивальне середовище. У дитячому садку працює згуртований, дружний, творчий, досвідчений, кваліфікований, педагогічний колектив, який складається із 7 педагогів, девізом якого є :

"Навчай, виховуй, розвивай, та про любов не забувай. Даруй завжди своїм малятам тепло душі, добро і свято!"

Основним напрямком роботи є збереження та зміцнення фізичного, духовного та психологічного здоров’я дитини, формування її особистості, набуття нею соціального досвіду, розвиток її творчих здібностей.